Новини адвокатського бюро Вікторії Фурман

Розірвання шлюбу онлайн. Відповіді на поширені питання

2024-07-13 22:00
1) Суд ухвалив рішення про розірвання шлюбу. Як я можу його отримати?

Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня ухвалення (якщо не подано апеляційну скаргу).

Після набрання рішенням законної сили АБ «Вікторії Фурман» отримує в суді копію та погоджує з Вами місце та спосіб доставки.

2) На рішенні суду написано «копія». Як я можу отримати оригінал?

Відповідно до ст. 272 ЦПК, яка називається «вручення судового рішення», КОПІЇ повного судового рішення вручаються учасникам справи.

Розділ ХІ Інструкції з діловодства в місцевих судах регулює питання виготовлення копій судових рішень. При цьому оригінали процесуальних документів, в т.ч. Рішення суду, підшиваються до матеріалів справи де власне і зберігаються.

Копія - це документ, що містить точне знакове відтворення змісту чи іншої інформації документа суду.

Тобто:
  • чинним законодавством НЕ передбачено видачу ОРИГІНАЛУ рішення суду, оскільки оригінал зберігається в матеріалах справи.
  • Ваша копія ідентична документу, який є в матеріалах справи.

3) Як я можу отримати свідоцтво про розірвання шлюбу?

У 2010 році в Україні внесли зміни в законодавство, в зв’язку з чим було скасовано необхідність реєстрації факту розірвання шлюбу в РАЦСі після винесення судом рішення про розірвання шлюбу. Таке рішення надсилається до органів РАЦС судом для внесення відповідних змін в реєстрі актів цивільного стану.

Відповідно, документ, який підтверджує розірвання шлюбу - рішення суду. Тож зберігайте той «папірець»

Якщо папірець зіпсується або загубиться - можна отримати копію рішення суду повторно або отримати витяг із реєстру актів цивільного стану.

4) Я маю паспорт старого зразку (книжечкою) і там є печатка про укладення шлюбу. Де поставити печатку про його розірвання?

У липні 2015 року Верховна Рада України прийняла закон про введення біометричних паспортів. У зв’язку з цим відбулися і деякі інші зміни в законодавстві: з 1 жовтня 2016 року в паспортах подружжя не ставиться штамп. В ньому раніше зазначали прізвище, ім’я, по батькові та рік народження чоловіка/дружини. Відповідно і відмітка про розірвання шлюбу також не робиться.

5) В рішенні суду замість підпису судді лише слово «підпис». Рішення фальшиве?

Відповідно до інструкції з діловодства в місцевих судах копія судового рішення, виготовлена апаратом суду у паперовій формі, засвідчується відповідальною особою апарату суду та відповідною печаткою суду із зазначенням дати.

У випадках, встановлених чинним законодавством, у тому числі для проставлення апостиля, а також на вмотивовану вимогу учасника справи чи органів та установ, які виконують рішення судів, з метою недопущення порушень прав фізичних та юридичних осіб, копія судового рішення засвідчується гербовою печаткою та підписом головуючого судді (судді-доповідача), а у разі його відсутності - головою суду чи особою, що виконує його обов’язки.